Aloe Vera

V říjnu 2012 byl na trh uveden náš první výrobek z řady doplňků stravy s Aloe Vera - Aloe Vera gel na pití. Počátkem roku 2013 se portfolio doplňků stravy s Aloe Vera rozšířilo o další, stejně tak úspěšné produkty - Aloe Vera koncentrát s výtažky z bylin, kapsle Aloe Vera + Q10 a kapsle s Aloe Vera + Boswellia.

Aloe Vera je subtropická rostlina, z dužiny listů se získává průhledná tekutina, která se pro své příznivé účinky využívá nejen jako doplněk stravy. Aloe jsou přisuzovány také zklidňující účinky na pokožku, a proto se také hojně využívá v kosmetice. Klinické studie prokázaly, že gel z Aloe Vera obsahuje aminokyseliny, vitamíny, minerály, enzymy, polysacharidy a mnoho dalších prospěšných látek. Aloe Vera přispívá k ochraně proti mikroorganizmům a celkové fyzické pohodě, působí příznivě proti únavě, podporuje trávení, přispívá ke zdraví trávicího systému, pomáhá udržovat normální hladinu krevního cukru a přispívá k udržení zdravé pokožky.

V říjnu 2012 představila společnost ESSENS vlasovou kosmetiku s obsahem Aloe Vera, díky které můžete hýčkat svoje vlasy, a to za přispění konopného oleje, extraktů z ovoce a bylin a solí z Mrtvého moře.

V listopadu 2013 byla produktová řada rozšířena o jedinečnou kosmetiku na holení s obsahem Aloe Vera. Kosmetika dodává pokožce jemnost, hladkost, hydrataci a eliminuje svědění pokožky po oholení. Součástí výrobků je také unikátní složka Allantoin, která kromě regeneračních účinků pomáhá i k hojení pokožky.

V průběhu roku 2014 byly na trh postupně uvedeny další výrobky, a to Aloe Vera ESSENS Zubní pasta, Aloe Vera Soft Spray a Aloe Vera Antiperspiranty. Aloe Vera Zubní pasta neobsahuje fluor a v maximální míře využívá antibakteriální účinky rostliny Aloe Vera. Pomáhá odstraňovat záněty dásní a mírní jejich projevy, napomáhá při hojení drobných poranění a infekcí v dutině ústní. Aloe Vera Soft Spray obsahuje extrakt z Aloe Vera, účinnou složku Allantoin a extrakt z rostliny Chelidonium Majus. Díky vhodnému poměru složení jde o ideální prostředek ke zklidnění poškozené pokožky, např. při popáleninách, odřeninách, pocitu svědění či při zarudnutí. Aloe Vera Antiperspiranty efektivně a dlouhodobě regulují pocení a díky unikátnímu složení s obsahem výtažků Aloe Vera jsou vhodné pro citlivou pokožku, kterou účinně zklidňují a dodávají ji potřebnou hydrataci.